Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κοζάνης: Το Σαββατοκύριακο 29-30 Ιουνίου 2024 διεξήχθη ο εμβληματικός αγώνας ορεινού τρεξίματος Olympus Marathon. Κατ αρχήν να συγχαρούμε τον αθλητή της περιοχής μας Dhmhtrhs Seleths που τερμάτισε στη 2η θέση της Γενικής κατάταξης στον Olympus Marathon 44 k και να του ευχηθούμε καλή αποκατάσταση! Ο Σύλλογος μας εκπροσωπήθηκε τόσο στον Olympus Marathon 44k όσο και στον Αγώνα 14k «στην κόψη των Αετών». Συγκεκριμένα, στον Olympus Marathon ο Χρήστος Παρμάκης τερμάτισε στην 20η θέση της Γενικής κατάταξης με χρόνο 06:06:22 και στις γυναίκες η Μαρία Μπρέτσα στη 235η θέση της Γενικής κατάταξης και στη 2η θέση της ηλικιακής της κατηγορίας με χρόνο 08:47:16, που αποτελεί ατομικό της ρεκόρ. Επίσης συμμετείχε κ το μέλος μας Κώστας Κουτζιακουτζίδης που τερμάτισε με επιτυχία. Στην κόψη των αετών ο Σύλλογος μας εκπροσωπήθηκε από τον Ευθύμη Τζάλια, ο οποίος τερμάτισε με χρόνο 2:14:53. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους και καλή ξεκούραση!